Trwa ładowanie proszę czekać ...

Poprawne polerowanie mechaniczne auta

17 października 2016

Utrata blasku przez lakier samochodowy jest czymś zupełnie normalnym. Odpowiada za to zwyczajne użytkowanie samochody, czyli drobne uszkodzenia mechaniczne lakieru w wyniku kontaktu z różnymi niewielkimi nawet przedmiotami, a także z warunkami atmosferycznymi. Nawet mycie samochodu może powodować uszkodzenia. Lakier samochodowy jest na szczęście bardzo wytrzymały i kilku jego warstw nie jest tak łatwo pokonać, ale niestety odbija się to na jego wyglądzie. By przywrócić swojemu pojazdowi dawny blask, konieczne jest wykonanie polerowania mechanicznego, które zostanie zakończone poprzez nałożenie specjalnego wosku ochronnego. (https://sklep.motogo.pl/maszyny-polerskie-c56)

Na czym polega polerowanie mechaniczne?

W czasie polerowania ręcznego wykorzystujemy nasze mięśnie. W polerowaniu mechanicznym ich rolę przejmuje maszyna, czyli ustawiona na odpowiednie obroty polerka. My ją tylko kontrolujemy. Zazwyczaj zajmują się tym profesjonaliści, ale coraz tańsze polerki sprawiają, że swoich sił mogą tutaj próbować także amatorzy chcący zadbać tylko o własne samochody. Bardzo ważne jest, by nie stosować zbyt dużego docisku i by polerowanie w jednym miejscy nie trwało zbyt długo, ponieważ może to uszkadzać lakier. Najlepiej jest chwycić urządzenie jedną ręką i pozwalać mu się prowadzić.

Jak wybrać odpowiednią polerkę samochodową?

Kluczowe znaczenie ma wykorzystanie odpowiedniej polerki. W sprzedaży są dostępne urządzenia obrotowe i orbitalne. Pierwsze z nich wykonują ruchy koliste wokół własnej osi, a drugie wykonują ruchy elektryczne. Polerki orbitalne są mniej skuteczne, ale zaleca się je osobom początkującym, ponieważ znacznie trudniej o spowodowanie uszkodzeń lakieru z ich udziałem. Nie są tak agresywne, ale ich skuteczność w usuwaniu większych rys jest też znacznie mniejsza.

Polerki orbitalne

Pady i pasty polerskie – odpowiednio dobrane są kluczem do sukcesu

Po wyborze urządzenia trzeba dobrać do niego odpowiednie pady oraz pasty. Pasty są bardzo istotne ze względu na siłę ścierania, jaką są w stanie wywołać. Na początek zawsze trzeba używać produktów słabszych. Takie same uwagi odnoszą się do padów polerskich. Co więcej, w ich wypadku stosuje się też różne typy do usuwania pojedynczych rys, eliminowania zarysowań na całej powierzchni oraz do wykańczania pracy polerskiej. Każdy z takich padów ma trochę inne właściwości. Z padami i pastami można eksperymentować i osoba początkująca może zakupić ich kilka, by zorientować się, z czym jej się najlepiej pracuje. Trzeba jedynie pamiętać, że pady wełniane nie nadają się do pracy z polerkami orbitalnymi.